
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 172 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 hours ago) |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Peak Pulse Current | 20 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 5 V |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 8 V |
| Peak Pulse Power | 260 W |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 hours ago) |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Diode Capacitance | 200 pF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
